KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385773

nr 1338 5773

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på duk, 64x53 cm

Kondition: färgbortfall

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 27 juli 2020
kl 19:32:40

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin